Revitalizujeme stavby pro vás...
Volejte denně +420 582 346 243
Napište nám rinvest@rinvest.cz

Střechy

Stavíme a zateplujeme střechy. Specializujeme se jak na ploché, tak šikmé střechy. Děláme také rekonstrukce stávajících střech.

Šikmé střechy nové

Výstavba nové sedlové, nebo valbové střechy je nejvíce funkční řešení rekonstrukce ploché střechy bez nutnosti dalších oprav a s nejvyšší životností. Provádíme výstavby šikmých střech na původní ploché. Výhodou je odvodnění mimo střešní plášť a definitivní zamezení zatékání do domu. Jedná se o progresivní řešení, které je v poslední době nejčastěji používané pro rekonstrukci ploché střechy panelových i zděných bytových domů.

Dřevěné vazníky se vyrábí na automatické výrobní lince a krytina je pozinkovaná plechová s ochrannou vrstvou poplastováním. Takové řešení má nejdelší životnost a záruku na některé komponenty 40 let. Střecha je navíc koncipována jako bezúdržbová.

Šikmé střechy rekonstrukce

U stávající šikmé střechy provádíme kompletní rekonstrukce – oprava krovů, výměna střešní krytiny, oplechování, prostupy, parozábrany, zateplení podlahy půdy (polystyren, vata, nebo foukaná izolace) a další práce.

Rovné střechy

Provádíme rekonstrukce plochých střech. Hydroizolace a sanace střešního pláště ploché střechy, tepelná izolace ploché střechy, nové vyspádování do odtokových vpustí. Pokud je potřeba, provedeme nazdění střešní atiky. Zateplení a izolace střechy proti vodě děláme jak z modifikovaných asfaltových pásů, tak z PVC fólií. Vynikají především vysokou hustotou a dobrou odolností. Uděláme diagnostiku stavu plochých střech sondou a návrh vhodného provedení nového souvrství.

Ploché střechy jsou jednoduché pouze zdánlivě. V jejich aplikaci se skrývají technické a technologické problémy, které patří k nejobtížnějším částem staveb. Chyby při návrhu a realizaci plochých střech jsou drahé, vynucují si předčasné opravy a rozsáhlé rekonstrukce.